Anunțuri

-> Sănătatea (497) -> sterilet
<< ... 1 ... >>
pisulina (2009-01-05 16:07:25)
Buna vreau sa intreb acele persoane care si-au pus sterilet,de care ati pus?Eu am fost la medic care mi-a recomandat Mirena,adica fiind unul foarte bun,care costa 3000lei,a pus cineva Mirena va rog sa-mi spuneti daca sunteti multumite de el.As vrea sa aflu si alte pareri referitoare la sterilete.

Auritzza (2009-01-07 14:44:47)
pisulin,mie mi-a indicat medicul strilet insa nu mam hotarit la asta,o cumatra de a mea a avut dar la scos la jumatate de an ca o chinuia mult,eu de mirena nu am auzit,prin ce se deosebeste de celelalte care sunt pina in 100 de lei,cred ca are ceva el dei tocmai 3000
dramatzica (2009-01-15 15:12:20)
nu stiu cum se numesc steriletele dar sunt TOTAL CONTRA: sora mea si-a pus unul scump si la un medic bun...dar n-a trecut mai bine de 2 luni si a ramas insarcinata...NU AM INCREDERE IN ASA CEVA!!! A fost nevoita sa avorteze intrucit are un copil mic deja , plu sl asta copilul se afla ff aproape de sterilet...s-a vazut la ecografie...a zis ca RENUNTA la asa ceva..asa ca: NU VA RECOMAND!
SANATATE!
liudas (2009-01-16 06:21:40)
Fetelor la toţi e diferit. Eu de ex. mi-am pus sterilet cu 3 ani in urma, nu stiu denumirea si nici chiar tare multi bani nu am achitat (nu mai tin minte). Însă probleme nu am avut, ciclu normal, fara dureri, ne mai vorbind de sarcina nedorita, traiesc o viata sexuala normala, acum l-am scos caci mai vreau un copil. Asa ca depinde cum til primeşte organismul, şi desigur de medicul care ţil instalează. Aşa ca la toţi e diferit, decit o sarcina nedorita, sau pastilele celea care tre sa le i-ai zilnic, si de la care te ingrasi, mai bine til pui şi gata ai scapat de griji, caci eu dupa ce am nascut primul copil am luat si pastile, am facut si avort, dupa care mi-am luat inima-n dinti mi-am pus sterilet si am scapat de griji,însa repet: la toti e diferit, am multe cunostinte care nu s-au adaptat si l-au scos. Sanatate si succese...
pisulina (2009-01-17 10:57:40)
multumesc de raspunsuri,asta e problema ca ma tem sa nu dau un pumn de bani,si la un moment sa trebuiasca sa-l scot ca nu-mi merge sau din alta cauza,am auzit multe pareri dar nu am decis inca.liudas ai putea sa-mi spui unde ai pus,la ce medic poate merg si eu la o consultatie,caci la medicul meu mi la recomandat pe acel de 3000lei si cam bate la buzunar,multumesc anticipat.
liudas (2009-01-17 11:48:08)
Salut.... Uite sincer aş fi vrut sa te ajut, însă nu am cum, deoarece între timp mi-am schimbat şi locul de trai şi medicul. Atunci am fost la o policlinica la un ginicolog tot printr-o cunoştinţă cu care nu tin legătura,,, poate întrebi şi tu medicul ce tipuri mai sunt, poate îţi propune de alt fel ca 3000 lei într-adevăr e prea scump, însa ar mai fi şi ideea ca ţi lar pune şi nu ar merge, aşa ca intreaba şi tu care-i diferenţa, ştii cum informează-te. Succese şi sanatate. Şi inca ceva vizavi de dramatzica care spunea ca nici la 2 luni a ramas insarcinata (sora), după ce -ti pui sterilet încă 2-3 luni te mai protejezi adaigator...... asa am fost eu informata...
<< ... 1 ... >>

La începutul paginii

Societatea de Planificare a Familiei © 2003-2010
Made in Moldova
iubire@iubire.md